70-lecie Klubu Sportowego Czcibor

Zarząd Uczniowskiego Klubu Sportowego Czcibor Cedynia oraz Cedyński Ośrodek Kultury i Sportu, serdecznie zapraszają na obchody jubileuszu 70-lecia Klubu Sportowego Czcibor Cedynia, które odbędą się w trakcie Dni Cedyni, w dniach 25 – 26 czerwca 2016r.

W sobotę 25 czerwca o godz. 17.30 w cedyńskim amfiteatrze, w trakcie głównego koncertu  związanego z obchodami święta miasta, odbędzie się uroczysta dekoracja osób zasłużonych i sponsorów cedyńskiego Klubu. Zapraszamy wszystkich, którzy są związani z cedyńską drużyną piłkarską aby byli świadkami tego wydarzenia.

Foto: zbiory M. Paluch

W niedzielę 26 czerwca o godz. 11.30 w kościele pw Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Cedyni, odbędzie się Msza święta w intencji mieszkańców Gminy Cedynia oraz UKS Czcibor Cedynia, której będzie przewodniczył  Metropolita Ks. Abp Andrzej Dzięga. W trakcie Mszy św. delegacja UKS Czcibor, w trakcie procesji ofiarnej, wręczy Księdzu Arcybiskupowi dary związane z cedyńskim Klubem. Po Mszy św. wszystkich mieszkańców i miłośników futbolu, zapraszamy na rynek w Cedyni, na wspólną fotografię – Portret miasta.

Również 26 czerwca o godzinie 16.00 na boisku sportowym przy ul. T. Kościuszki odbędzie się Piknik sportowy z udziałem byłych i obecnych piłkarzy oraz działaczy klubowych i zaproszonych gości. Będzie on okazją do uhonorowania osób szczególnie zasłużonych w działalności społecznej, na rzecz upowszechniania kultury fizycznej, jak możliwością spotkania z piłkarzami, którzy byli związani z cedyńskim Klubem w latach ubiegłych.
Imprezę poprowadzi Adam Wosik – spiker Reprezentacji Polski prowadzący od wielu lat mecze piłkarskiej ekstraklasy rozgrywane na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie oraz mecze Futsal Ekstraklasy odbywające się w hali Azoty Arena w Szczecinie. W meczu oraz animacjach sportowych weźmie również udział Michał Kubik – polski futsalista, zawodnik z pola, Reprezentant Polski, obecnie jest Wicemistrzem Polski oraz kapitanem występującej w Futsal Ekstraklasie Pogoni `04 Szczecin.

26 czerwca 2016r.
16.00 – Piknik sportowy z okazji 70. rocznicy utworzenia Klubu Sportowego Czcibor Cedynia – Stadion w Cedyni przy ul. T. Kościuszki
•    I Mini Turniej Piłkarski z udziałem drużyn UKS Czcibor Cedynia (skład współczesny i „historyczny”) oraz drużyny Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Cedynia
•    animacje, gry i zabawy sportowe na boisku
•    grill z udziałem byłych i obecnych zawodników oraz działaczy sportowych, a także sympatyków Klubu

Program:

16.00 – powitanie gości, wręczenie dyplomów i odznaczeń dla osób zasłużonych w  działalności Klubu Sportowego Czcibor Cedynia
16.20 – rozpoczęcie meczy i konkursów w ramach I Mini Turnieju Piłkarskiego
19.00 – przewidywane zakończenie Turnieju i rozdanie nagród – wręczenie pamiątkowych medali dla uczestników.

Foto: Paweł Woźnicki