Michał Gielniak

Michał Gielniak – 37-letni poznaniak, twierdzi ,iż „muzyka przewijała się przez całe moje życie”. Od wczesnego dzieciństwa śpiewał w gronie rodzinnym, a następnie w chórkach kościelnych. W szkole średniej założył wraz z kolegami zespół rock’n’rollowy pod nazwą „Żuki Rock’n’roll Bands”. W 1994 roku z piosenką „Dogonię cię” stał się 3-krotnym laureatem prestiżowego radiowo-telewizyjnego plebiscytu „Muzyczna Jedynka”. Kolejny etap muzycznej kariery Michała to udział w sierpniu 1995 roku w nagraniach Magdy „Magda Durecka Mega Mix”. Wspólnie z Magdą nagrali płytę „Kiedy kochasz, kiedy pragniesz” , która zyskała status Złotego Albumu, a tytułowa piosenka nie schodziła tygodniami z czołowych list przebojów.

W 1996 roku Michał nagrywa swoją pierwszą solową płytę „19 miał lat” . Także i ten album zyskał status Złotej Płyty, a tytułowy utwór stał się szybko przebojem. Nie inaczej stało się z albumem „Moja droga ja cię kocham” nagranym w 1997 roku. Michał założył w Poznaniu grupę wokalną NOT FOR BOYZ, której był niekwestionowanym liderem przez cały okres działalności. Z tym „boys bendem” Gielniak nagrał trzy płyty, a także 6 teledysków. Po rozpadzie zespołu Michał zafascynowany latynoską muzyką taneczną postanowił nagrać solową płytę przy której tańczyła cała Polska. Jak postanowił tak też uczynił nagrywając płytę „W barwach Latino”.

Coolers

Zespół istnieje od 2012 roku, kiedy to zadebiutował piosenką „Wiem, że Ciebie chcę” w której gościnnie wystąpił Norbi. Utwór utrzymany w konwencji muzyki klubowej przysporzył zespołowi rzeszę fanów. Dzięki temu Coolers zagrał m. in. na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Ostródzie i w Iławie na XX-leciu zespołu Classic, gdzie wykonał własną interpretację znanego przeboju „Jolka Jolka”. Stale rosnące zainteresowanie zespołem zaowocowało kontraktem płytowym z Lemon Records. Skutkiem tego w 2014 roku ukazała się płyta „Disco Machine”.

Gościnnie na krążku wystąpili oprócz wspomnianego Norbiego jeszcze Mario Bischin, znany z przeboju „Macarena” oraz Krzysztof Skiba, artysta wszechstronnie rozrywkowy. Otwartość na różne style muzyczne jest wizytówką Coolers i pozwala tworzyć różnorodne kompozycje. Największe hity grupy to: – Wiem, że Ciebie chcę (feat. Norbi) – Tańcz – Przyjaciele (feat. Mario Bischin &Norbi)

Kubas

Kubas – przygoda z muzyką rozpoczęła się, gdy lider grupy był jeszcze dzieckiem i wraz z rodziną zaczął występować na lokalnych scenach. Nieustannie rozwijał swoje umiejętności współpracując z czołówką polskich muzyków i kompozytorów przy wielu projektach muzycznych. W 2010 roku w Chorwacji powstał pierwszy wideoklip do utworu „Dla Ciebie ta piosenka”. Zaczął sam tworzyć muzykę i pisać teksty. Producentem aranżacji jest jeden z najlepszych aranżerów w kraju – Robert Balcerzak.

Zaczęły kolejno powstawać autorskie piosenki w nowych, odważnych brzmieniach. Singiel pt. „Gdzie jest dziewczyna ta” okazał się „strzałem w 10”. Utwór znalazł się na różnych playlistach rozgłośni radiowych i telewizyjnych z muzyką Disco-Polo-Dance w Polsce. Teledysk do utworu w ciągu zaledwie kilku tygodni od premiery obejrzało ponad milion osób! Ten sukces spowodował że muzyk zaczął nagrywać kolejne teledyski i nadal nie zwalnia tempa. Jego atutem na scenie jest bardzo dobry kontakt z publicznością, uwodzicielski głos, teksty zapadające w pamięć i, co najważniejsze, melodyjna muzyka, która porywa wszystkich do tańca.

B-QLL

B-QLL to stosunkowo młody zespół, który został założony przez Mariusza Niewiadomskiego. Na scenie muzycznej band zaistniał w 2010 roku. Pierwszym hitem kapeli był cover Baby go, oczywiście w nowej aranżacji. Zabieg ten okazał się wyjątkowo trafiony i dzięki temu o zespole zrobiło się głośno. Sukces grupy jest też wynikiem współpracy z jednym z najlepszych producentów w Polsce.

Zespół stanowią, wspomniany już Marcin Niewiadomski, który został obdarzony pseudonimem Ombre oraz Jacek Muszyński, czyli Jaco. Obaj muzycy wcześniej byli związani z grupą muzyczną D-Bomb. Pierwsze kroki na scenie stawiali jako tancerze, a teraz tworzą własny zespół, który mimo krótkiego stażu staje się coraz bardziej popularny.
Tak naprawdę przełom w twórczości zespołu nastąpił w 2011 roku, wówczas grupa została zaproszona do klubu Explosion w Warszawie, by nakręcić tam teledysk do piosenki Uouou. Premiera teledysku miała miejsce w stacji telewizyjnej ITV w programie Discostacja. Od tego momentu grupa coraz częściej pojawiała się w mediach, a co za tym idzie zyskała popularność.
Zespół B-QLL cechuje duży zapał do pracy oraz niespożyta energia, którą można dostrzec na koncertach. Największe przeboje kapeli są znane nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

ENDRJU

ENDRJU – pochodzący z Gorzowa Wielkopolskiego wokalista zaprezentuje m.in. utwory „Marina” nagrany wspólnie z Mario Bischin, „Ona jest moja” oraz „Żonkoś”.

THE BEST OFF

THE BEST OFF – Urszula Lidwin i Alicja Pszczółkowska wykonają covery światowych przebojów z lat 80, 90 i nie tylko.